ul. Mostowa 12D, 16-300 Augustów

Kochaj życie

Projekt polegał na uruchomieniu wydawania biuletynu informacyjnego, którego odbiorcami są osoby niepełnosprawne i ich rodziny z gminy Lipsk oraz uruchomieniu witryny internetowej, która ma być źródłem niezbędnych informacji dla osób niepełnosprawnych a także prezentująca problemy z życia społeczności lokalnej.

W pierwszym numerze biuletynu „RAJSKA DOLINA” (maj 2007) ukazały się artykuły o aktualnych wydarzeniach społeczności lokalnej: obchody uroczystości Konstytucji 3 maja, szkolenie z zakresu komputera i Internetu. Zamieszczony został również artykuł o święcie Dnia Matki wraz z życzeniami, które napisali uczestnicy szkolenia komputerowego. W pierwszym numerze biuletynu pojawiła się również informacja o aktualnie odbywających się warsztatach rękodzieła ludowego w Lipsku, artykuł o zagospodarowaniu w najbliższej przyszłości szkoły w Kuriance na rzecz osób niepełnosprawnych. Zaprezentowano również historię miasta Lipsk nad Biebrzą. W biuletynie znalazł swoje miejsce „Kącik słodkości” z przepisami na ulubione ciasta i słodycze oraz „Humorek” z żartami. Biuletyn zamknęła strona z krzyżówką i nagrodami za jej rozwiązanie.

W drugim numerze biuletynu „RAJSKA DOLINA” (czerwiec 2007) ukazały się ciekawe artykuły o historii miasta Lipsk i jego sanktuarium, z aktualności pojawił się artykuł o zorganizowanych warsztatach rękodzieła ludowego oraz warsztatach komputerowych. W biuletynie został zamieszczony również artykuł o ulgach jakie przysługują osobom niepełnosprawnym oraz instytucjach, które udzielają wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym. W biuletynie można znaleźć również przepis na pyszne słodkości oraz poprawić sobie humor jednym z kilku żartów.

Biuletyn informacyjny osób niepełnosprawnych

„KOCHAJ ŻYCIE – biuletyn informacyjny osób niepełnosprawnych gminy Lipsk”
są współorganizowane przez Fundację Biebrzańską ze środków Unii Europejskiej Program LEADER +


Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno‑Gospodarczych
im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie

ul. Mostowa 12D
16-300 Augustów
Polska

+48 87 643 01 00
sisg@sisg.org.pl

NIP: 846-12-81-768
REGON: 790258459
KRS: 0000068220

Konto: BNP Paribas S.A. O/Augustów
66 2030 0045 1110 0000 0428 1370


Polecane strony: