ul. Mostowa 12D, 16-300 Augustów

Przywitanie Wiosny – integracyjny festyn sportowo-rekreacyjny

Data trwania projektu: 2009.06.07

Celem projektu był: Festyn na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Szkoleniowego im. św. Ojca Pio w Kuriance był imprezą otwartą, każdy mógł tu przyjść, wziąć udział w zawodach, skorzystać z przygotowanego poczęstunku, bawić się przy muzyce zespołu „Nadzieja” z Suwałk. Wzięło w nim udział duże grono osób niepełnosprawnych, m.in. uczestnicy zajęć z Ośrodka, osoby niepełnosprawne z Środowiskowego Domu Samopomocy funkcjonującym przy MOPS w Suwałkach, rodziny osób niepełnosprawnych, mieszkańcy wsi, władze samorządowe, młodzież.

W programie znalazły się: rozgrywki tenisa stołowego, mecz piłki nożnej o puchar Prezesa SISG: Kurianka – Reszta Świata, gry i konkurencje zespołowe (m.in. przeciąganie liny, bieg w workach) oraz indywidualne (rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, rzut do tarczy, rzut piłeczką palantową). W ramach zawodów były także rozgrywane niekonwencjonalne i zabawne dyscypliny zręcznościowe. Atrakcją tego dnia były pokazy: teakwondo w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Leszkowicza oraz siatkówki plażowej z udziałem siatkarzy z Litwy, Dąbrowy Białostockiej i Lipska.

Podczas trwania festynu, dzięki firmie cateringowej „Galeria Smaku„, wszyscy mogli regenerować swoje siły bigosem, „przekąsić” coś z grilla, przy ognisku, a także na słodko.

Nieodzownym elementem festynu są nagrody, tu także ich nie zabrakło. Dla zwycięzców poszczególnych dyscyplin zostały wręczone medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy otrzymali z rąk Prezesa imienne dyplomy za uczestnictwo.

Wśród osób biorących udział w zawodach została wylosowana nagroda główna: plecak wypełniony sportowymi akcesoriami. W tym dniu nawet deszcz i zimno nie przeszkodziły w wyśmienitej zabawie. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych, za co należy im się wielkie uznanie i podziękowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim i do zobaczenia na kolejnym festynie.


Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno‑Gospodarczych
im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie

ul. Mostowa 12D
16-300 Augustów
Polska

+48 87 643 01 00
sisg@sisg.org.pl

NIP: 846-12-81-768
REGON: 790258459
KRS: 0000068220

Konto: BNP Paribas S.A. O/Augustów
66 2030 0045 1110 0000 0428 1370


Polecane strony: